سال گذشته، دولت چین طرح های بحث برانگیز را برای تبدیل جزیره هینان - جنوب غربی استان چینی به مقصد توریستی بین المللی، در مقایسه با نقاط محبوب مانند هاوایی، تایلند و استرالیا. این تحول، طراحی شده برای ارائه به جزیره پنج ستاره قبل، اضافه کردن زمین های جدید گلف، هتل های لوکس، و استانداردهای خدمات و حمل و نقل در سطح جهانی، تا به حال تاثیر بر روی هاین، اثرات فوری همه مثبت بود.

طرح دولت برای ایجاد بهشتی گرمسیری در هائین، موجب سیل پول های احتمالی در بازار شده است و بسیاری از مفسران در چین و خارج از کشور را نگران می کند که یک حباب دارایی مشابه آنچه که در دهه 1990 شکل گرفت (و در سال 1990) از رکود در اقتصاد جزیره - می تواند درست در مقابل چشم ما باد. این، به تنش های سیاسی ناشی از نگرانی ویتنام در برنامه توسعه هینان چین و مقاومت بعضی از ساکنان هینان افزوده شده است، بسیاری از این که آیا این جزیره واقعا می تواند بالیس یا مائوئیس جهان را رقابت کند، یا اینکه آیا طرح محکوم به شکست است؟

علی رغم این نگرانی ها، ساختمان های جدید در هائین همچنان ادامه دارد و اپراتورهای تور از تلاش های بازاریابی خود در داخل و خارج از کشور (در مقیاس بسیار کوچکتر) خارج می شوند. به اندازه کافی جالب توجه است، به جای آنکه تنها تصویری که در آن جزیره به عنوان یک فاجعه لوکس تبلیغ می شود، ساختار بازاریابی «رنگی» سه گانه را شاهد باشیم. اپراتور تور هینان از "سبز" (جنگل های بارانی، گلف) تا "آبی" (سواحل، اقیانوس) و در حال حاضر به "قرمز" (کمونیست) گردشگری امیدوارند که چیزی برای همه فراهم کنند.

گردشگری آبی جزیره در محیط گرمسیری، در ماه های زمستان به بهترین نحو انجام می شود که گردشگران به هینان گله می کنند تا از آب و هوای سرد به خانه برسد. هینان با استفاده از منابع زمین غنی و جنگل های بارانی در مرکز جزیره، تلاش می کند تا گردشگران را در طول سال با آنچه که آن را "گردشگری سبز" می نامید، به چالش بکشد. روزنامه شین هوا گزارش داد که طراحی های تفریحی که در آن ساحل جزیره را دیدند، استراحتگاه ها، دولت هینان در حال حاضر به پروژه های گردشگری زمینی، از زمین های گلف تا گشت و گذار در جنگل ها، پول می دهد.

 

ما برای مسافرانی که در بودجه تنگ تر هستند و به دنبال فرار کوچکتر هستند، هانان نیز ترویج آنچه که به عنوان "گردشگری قرمز" شناخته می شود. در آخرین تلاش های خود برای جذب گردشگران، این جزیره برای کسانی که می خواهند در مورد آن یاد بگیرند ریشه های کمونیست چین. این جزیره جزء سرزمین اصلی نیست، جزیره دارای روابط قوی با حزب است، در طول جنگ، ژنرال های کلیدی و اردوگاه های نظامی استراتژیک را فراهم می کند.

کای وو، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: "دستاوردهای تاریخی هینان پایه ای برای خروج اقتصادی هینان گذاشته اند." همانطور که بسیاری از نقاط نقاط قرمز در روستاها وجود دارد و نه در میان استراحتگاه ها، جزیره این نوع گردشگری را به عنوان یک فرصت کلیدی برای توزیع مزایای اقتصادی مزایای کسب و کار در صنعت گردشگری به ارمغان می آورد.